استراتژی های مهم برای کسب درآمد از وبلاگ نویسی

کسب درآمد از وبلاگ نویسی

یکی از مهم ترین و بهترین شیوه هایی که منجر به درآمدزایی در بستر اینترنت می باشد، وبلاگ نویسی است.
زمانی وبلاگ ها مهم ترین بستر انتقال اندیشه ها بودند و بسیاری از کاربران ساعت ها به مطالعه وبلاگ های مورد علاقه خود در حوزه های مختلف فکری می پرداختند. امروزه علاقه کاربران برای راه اندازی یک وبلاگ بسیار کمتر از گذشته است و آنها مایلند تا وقت خود را بیشتر به انتشار محتوای کوتاه بر روی شبکه های اجتماعی بگذرانند و حرف خود را سریع تر و ساده تر به دیگران منتقل کنند.

حال وبلاگ نویسان ایرانی از چه راه هایی می توانند به کسب درآمد بپردازند !
در این مطلب شما را با سه استراتژی موثر برای جذب مخاطب بیشتر و حتی درآمد زایی از وبلاگ آشنا می کنم:

 

۱- تولید محتوای متنوع

نباید فراموش کنید که وبلاگ شما به لطف مخاطبان شما زنده است، برای همین لازم است که محتوای متنوعی تولید کنید. این موضوع به معنی عقب نشینی از خط قرمزهای فکری شما در خصوص تولید محتوای زرد و یا میسر اداره وبلاگ نیست، بلکه در واقع همین خط قرمزهای جدی بودند که این مخاطبان را تا امروز جذب کرده اند. کافی است خود را بجای مخاطبان بگذارید و سعی کنید با پیش بینی انتظارات آنها، محتوایی امروزی تر و عامه پسندانه تولید کنید که جامعه بزرگتری را در برگیرد.

 

۲- مالتی مدیا معجزۀ وبلاگ نویسان

شاید یکی از دلایلی که کاربران مایلند تا بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی بگذرانند، تنوع رسانه های بصری، شنیداری و نوشتاری است. محتوا در شبکه های اجتماعی به صورت ترکیبی از انواع رسانه های سرگرم کننده عرضه می شود و برای همین کاربران تمایل کمتری نسبت به وبلاگ های خشک و سفید نشان می دهند. برای همین بهتر است وبلاگ خود را به یک رسانه بصری جذاب تبدیل کنید.

 

۳- فراموش نکنید که یک وبلاگ را اداره می کنید.

این یک موضوع مهم است. زمانی که شما محتوای متنوعی ارائه می کنید و از رسانه های متنوعی برای انتقال اندیشه استفاده می کنید، تبلیغ کنندگان زیادی برای درج آگهی به سمت شما می آیند، اما این موضوع نباید سبب شود که پل ارتباطی شما با مخاطبانتان به یک بنر عظیم تبلیغات رنگارنگ بدل شود. این موضوع در درجه اول به وجهه شما لطمه وارد می کند و در درجه دوم باعث فراری دادن کاربران می شود.
با توجه به این سه توصیه، حتما محتوای قدرتمندی خواهید داشت که علاوه بر انعکاس اندیشۀ شما، درآمد خوبی هم برایتان به ارمغان می آورد.

 

با به کارگیری این ۳ استراتژی وبلاگ نویسی، می توانید از بستر گسترده ای برای وبلاگ نویسی خود استفاده کنید و علاوه بر مهارت ها و تخصص شخصی خود، از مطالب بر گزیده و عمومی در وبلاگ نویسی خود استفاده کنید تا کاربران با مطالعه یک مطلب، به سراغ مطلب بعد نیز بروند. زمانی که توانستید وبلاگی طراحی کنید که منجر به ماندن کاربر در آن شود، شما توانسته اید یک وبلاگ نویس حرفه ای شوید و از طریق راه های مختلف به کسب درآمد بپردازید.