مؤثرترین وسیله شیطان، نا امیدی

نا امیدی

مراقب نا امیدی هایی که به سراغمان می آید باشیم. شما را به خواندن داستانی درباره نا امیدی و پیامی که می توانیم از آن دریافت گنیم، دعوت می کنیم.

نا امیدی

روزی شیطان همه جا اعلام کرد قصد دارد از کارش دست بکشد و وسایلش را با تخفیف ویژه به حراج بگذارد!

همه مردم جمع شدن و شیطان وسایلی از قبیل : غرور، خودبینی، شهوت، مال اندوزی، خشم، حسادت، شهرت طلبی و دیگر شرارت ها را عرضه کرد…
در میان همه وسایل یکی از آنها بسیار کهنه و مستعمل بود و بهای گرانی داشت!

کسی پرسید : این عتیقه چیست !؟
شیطان گفت : این نا امیدی است…
شخص گفت : چرا اینقدر گران است !؟
شیطان با لحنی مرموز گفت :
این موثرترین وسیله من است !
شخص گفت : چرا اینگونه است !؟
شیطان گفت : هرگاه سایر ابزارم اثر نکند فقط با این میتوانم در قلب انسان رخنه کنم و وقتی اثر کند با او هر کاری بخواهم میکنم…
این وسیله را برای تمام انسانها بکار برده ام، برای همین اینقدر کهنه است ،
مراقب “امیدمان”باشیم…!

 

پیام داستان نا امیدی

“این ذهن است که از بدی ها، خوبی را خلق می کند که بدبختی و یا خوشبختی، و ثروتمندی و یا فقر را پدید می آورد”
ادموند اسپنسر

زمانی که خدا در قرآن به بندگانش می گوید؛ تو بخواه و اراده کن به چیزی دست یابی، تا کل کائنات دست به دست هم بدهند برای رسیدن تو به خواسته ات، نا امیدی چه معنی و مفهومی دارد؟ چه جایگاهی در میان ما دارد؟ فکرش را بکنید، زمانی که می توانی با تلاشی بیشتر و مقاومت به خواسته ات برسی، چرا باید نا امید بشوی؟
خیلی ها هستند که می گویند سرونوشت همه از قبل پیش بینی شده است، اما تویی که امروز داری این مطلب رو میخونی باید بدونی که این حرف داروی آرامش بخش افراد بی هدف هست که نمی دانند چرا به دنیا آمده اند و به کجا قرار هست که بروند. آگاه باش سرنوشت واقعی همین امروزه، همین الانه، همین تصمیمی است که بعد از خواندن این مطلب میگیری تا کاری رو انجام بدی. پس فکر کن که تصمیم انجام چه کاری رو باید بگیری؟ کدام هدفی رو قبلا به خاطر نا امیدی رها کرده ای؟ برای شروع اهدافت هیچ وقت دیر نیست و هیچ غیر ممکنی وجود نداره، پس شروع کن، تو هستی که سرنوشت رو می سازی.

سرنوشتت را بساز….